03.01.2012 - RECENZE: Melanie C - Think About It
| Vojta

4. září bylo dnem, kdy vyšel celosvětově pilotní singl s názvem Think About It Melanie C z nového, v pořadí pátého studiového alba The Sea. Stejně tak, jako jsme se mrkli na zoubek předešlé singlovce Rock Me, ani u Think About It neuděláme výjimku. Pojďme se tedy v krátkosti na singl podívat a zhodnotit jej.

Hned ze začátku se přiznám, že singl u mě na první poslech nevyvolal ani žádné zimomriavky ani pocity nadměrného entuziasmu. Ihned se mi nabídlo srovnání s Rock Me, které již svým prvním poslechem do mě zasadilo pár voltů. Postupem času se však člověk do písně začal 'vciťovat' a v hlavě mu neproudila pouze kytarová linka, táhnoucí se od začátku po samotný konec, nýbrž zejména text písně. Ten totiž vidím jako hlavního tahouna celého songu. Jen se přiznejte, kdo nikdy nechtěl udělat něco bláznivého, ale pokaždé zahodil zpátečku. Polo-taneční refrén dodává pak tracku menší šmrnc, celkově se však samotný singl dá zařadit do škatulky klasických komerčních záležitostí, které zkráceně nenadchnou, ale ani neurazí. To se také odrazilo na umístění v britském singlovém žebříčku, o čemž jsme vás na těchto stránkách informovali.

Kdo je příznivce taneční muziky, toho bez řečí potěšily remixové podoby Think About It. Těch se ujali například Groovesplitters či Steve More, do popředí bych ale vynesl verzi producentského dua 7th Heaven, která by mohla být s menším přivřením očka oficiální radio verzí.

Co se týče b-side, za tu ode mě dostává Melanie palec nahoru. A ne - dva palce! Skladba Cruel Intentions jakoby se vrací do éry Northern Star a rozhodně je jí na pouhou b-side škoda. Na celém albu bych ji viděl na možný bonus track, ne-li jednu ze singlovek (i když song s víceméně temným závojem moc radio-friendly nezní).

A co klip? Efekty pěkný, Mel vypadá k světu, žádné poselství ani tajnou message nám neposílá, vcelku nudný a po třetím shlédnutí už ho možná ani nebudete chtít vidět.

Co dodat na závěr? A? už souhlasíte či ne, běžte spáchat něco výjimečného, možná i neřestného a zakázaného (ne však zákonem), hlavně ale o tom don't think about, jelikož you only regret the things that you don't do.

www.thespicegirls.com || www.myspace.com/thespicegirls || webmaster@spicegirls.cz