Autor: Jennifer Saunders

Jennifer Saunders poznají fanoušci Spice Girls především díky singlu Who Do You Think You Are, respektive parodii jeho videoklipu, ve kterém si Jennifer v roce 1997 zahrála Ginger Lump z imaginární dívčí skupiny Sugar Lumps (viz video níže). Ve Velké Británii je známá především jako polovina komediální dvojice French & Saunders (kolegyně Dawn French si ve videoklipu k Who Do You Think You Are zahrála Posh Lump), ale také díky svému sitcomu Absolutely Fabulous, ve kterém si do několika dílů pozvala i Emmu Bunton (Jennifer hrála Emminu manažerku).

Se Spice Girls se kamarádí už od devadesátých let, což dokládá i její role ve filmu Spice World ("Ano, výborný návrhář Rejnok. Tohle jsou Rejnokovy boty a tohle jsou jeho brýle.") a nabídku napsat příběh k muzikálu Viva Forever proto přijala bez váhání. Je to její první muzikál, Spajsky se ale nechaly slyšet, že Jennifer věří a muzikál je v dobrých rukou.


Producent: Judy Craymer

Judy Craymer vstoupila do podvědomí širší veřejnosti v roce 1996, kdy začala pracovat na muzikálu Mamma Mia spolu s Bennym Anderssonem a Bjornem Ulvaeusem ze světově proslulé hudební skupiny ABBA. Od té doby se podílela na 34 různých produkcích tohoto muzikálu ve 14 různých jazycích.

V roce 2008 produkovala taktéž filmovou verzi Mamma Mia! The Movie, ve kterém si zahráli mimo jiné Meryl Streep a Pierce Brosnan. Mamma Mia je dodnes nejvýnosnějším filmovým muzikálem všech dob.

Judy nyní pracuje na muzikálu Viva Forever, můžeme tedy jen doufat, že i muzikál Spice Girls sklidí podobný úspěch a jednoho dne se třeba i dočkáme filmové verze.

Hudba: Spice Girls

Muzikál bude samozřejmě sestavený čistě ze songů od Spice Girls. Oficiální tracklist zatím není k dispozici, říká se ale, že se v muzikálu můžou objevit i sólovky Look At Me od Geri a I Turn To You od Melanie C. Kromě světoznámých singlů prý v muzikálu uslyšíme i méně profláknuté songy například z alba Forever.

Kromě toho, že Spice Girls dodaly hudbu, se podílejí i na vývoji samotného muzikálu. Zejména ty Spajsky, co se dlouhodobě zdržují v Anglii (Emma, Geri, Mel C) se aktivně účastní workshopů nebo konkurzů.

www.thespicegirls.com || www.myspace.com/thespicegirls || webmaster@spicegirls.cz